DataLife Engine eğitim videoları Youtube'da

DataLife Engine eğitim videoları Youtube'da

MaRZoCHi
MaRZoCHi Kurucu 25-06-2017, 00:15
DLE.NET.TR olarak youtube kanalımız, site açılışından beri aktif. Fakat modül kurulumları vb. videolarından farklı içerikler gelmedi bu güne kadar.
Sesli video hatırladığım kadarıyla sadece VIP modülünde var. O videoda ses kaydını telefon ile yapıp birleştirmiştim.. yani sesin kaliteli olması için bilgisayar ve telefon haricinde bir ekipman gerekiyor. 1 ay için bu eksiği kapatarak yeni ve kişisel olarak açacağım youtube kanalında DLE, PHP, Laravel, javascript, HTML + CSS, SQL, Java (Android), Kotlin vs. ilgilendiğim her alan ile ilgili eğitim videoları çekmeyi planlıyorum. Açacak olduğum yeni kanal üzerinden devam edeceğim için dle.net.tr youtube kanalını kullanmayacağım.

Buraya yazmanın sebebi, başlangıç olarak seçeceğim konu DLE + PHP olacak. Acemiliği bu iki başlık altında atlatmak istiyorum. Anlatmak istediğim konular bu nasıl kurulur? Bu nasıl yüklenir tarzında değil.. İnce ayrıntılar içeren videolar. Modül, eklenti yapımı. Hali hazırda yapmış olduğum modüllerin güncelleme aşamaları veya yeni bir modül yapımı tarzında. İzleyene bilgi katacak videolar olmasını hedefliyorum.

Amacım yeni projemdeki acemiliği DLE ile atlatmak.. Tamamen Youtube'dan gelir elde etmeye yönelik bir kanal olmayacak tabi "özensiz" bir kanal da olmayacak. Sadece bildiklerimi paylaşmak ve yeni birşeyler öğrenmeye sebep olması için başlayacağım. Haftada en fazla 2 gün ayıracağım bir aktivite olacak.

Bu konuda sizden istediğim DLE hakkında öğrenmek istedikleriniz nelerdir? Yorum olarak yazarsanız planlamama dahil edeceğim.
113
saw58 29 Temmuz 2017 23:14
çok iyi olur.merakla bekliyorum içeriklerinizi.

--------------------
177
RufiqCavadov 14 Temmuz 2017 00:50
Ne zaman çekmeyi planlıyorsunuz ?
--------------------
DLE.NET.TR Mobil uygulaması ile gönderildi.
176
cepkutusu 12 Temmuz 2017 21:28
Süper olur.
177
RufiqCavadov 8 Temmuz 2017 22:54
Çok iyi olur.
--------------------

Özellikle HTML + CSS temalarını DLE\'ye entegre etmek hakkında bir video rehber hazırlarsanız memnun kalırım. Yararlı olacağını düşünüyorum. DLE Destek sitesi gerçekten bu güne kadar en yaygın ve faydalı içeriklerle dolu. Paylaşmak güzeldir. Bilgi paylaştıkca çoğalır. Azerbaycandan sonsuz saygılar ve sevgiler. Her şey için bir daha teşekkür ederim.
--------------------
3374
MaRZoCHi 1 Temmuz 2017 15:34
DLE başlangıç konum. Laravel, Laravel projeleri ve paketleri, PHP, jQuery vs.. Android + Java yine android kütüphaneleri şeklinde.. İlgili olduğum tüm konular üzerine devam edeceğim. Kendimi geliştirene kadar DLE bitmiş olur zatenç Yoksa DLE'den ümidimi keseli çok oldu. Bilgi için teşekkürler.

DLE Hakkında...

--------------------
92
blizzard3 1 Temmuz 2017 15:17
Aslinda guzel olur ama turkiyede bu konularla ugrasan cok az kisi var 300 izlenmeyi gecmiyor malesef ama konu wordpress olursa daha cok kullanicisi var diyebilirim...
3374
MaRZoCHi 1 Temmuz 2017 14:00
@CepTiM, eyw. ekipmanları az önce satın aldım. 1 ay içinde gelir ve başlamaya hazır olurum inş..

--------------------
321
CepTiM 1 Temmuz 2017 11:00
kanal fikri çok güzel olurdu kardeşim ...

--------------------
3374
MaRZoCHi 26 Haziran 2017 00:43
Diğer eklediğim yazıda da bu konuyla ilgili birçok kısım var.
Daha açıklayıcı olacaktır :)

@mehmetkalyci, teşekkürler. DLE belki sürekli üzerinde duracağım bir konu olmayacak. Kullanıcı kitlesi olarak baktığımızda sitemizdeki üye sayısı 1400 :) Diyelim ki max. 3000 ziyaretçiler dahil.
Yine vakit kaybı olacaktır. Ayrıca DLE'ye kullanıcı kazandırmak gibi bir düşüncem yok artık. Tamamen ücretsiz + açık kaynak olursa tekrar üzerine yoğunlaşırım. Rusların da bundan 5-10 yıl öncesindeki üretkenliği DLE konusunda yok.

@mondschein, teşekkürler.. Hiç PHP bilemeyenler önce biraz PHP öğrenmeye başlamalı bence. Eğer öğrenmek isteniyorsa tabi.. Yoksa pek faydası olacağını sanmıyorum "modül nasıl yazılır?" tarzı videoların.. İngilizce bilmeden, İngilizce makale yazmak gibi birşey olacaktır. Bunu yanlış veya özel algılamayın.
PHP'yi direkt ders olarak değil de. Kullanım esnasında neye yarar şeklinde anlatmayı düşünüyorum. Yani lazım oldukça öğren şeklinde. Elbette yararı olur ama önceden biraz bilgi sahibi olmak çok daha yararlı olacaktır.

Fikirler netleştikçe not alıyorum.. Destekleriniz için teşekkürler.

--------------------
49
mehmetkalyci 25 Haziran 2017 22:49
Çok güzel bir proje olacağı açık. Özellikle DLE konusunda ayrıntılı tek kaynak olacağı da aşikar. Belki de DLE'yi Türkiye'de tek başına sırtlaman gerekmeyecek bu projeyle. Eminim DLE kullanıcıları da artık ufaktan sistemi "gerçekten" tanımaya başlayacak. Buna ben de dahilim. :)
275
mondschein 25 Haziran 2017 22:22
çok iyi düşünülmüş bir sistem.
eklenti - modul yazımı,
tema entegre,
bot veya program yazımı... konular olursa zevkle izlerim. Lakin hiç php bilmeyen benim gibi arkadaşlar var. kolaydan zora doğru ilerlerse insanlar birseyler başardıkça daha fazla öğrenmek ister.
3374
MaRZoCHi 25 Haziran 2017 02:05
@mrtk34, :) teşekkürler. Eklenti nasıl yapılırın karşılığı PHP, sisteme özgü değişkenlerden bahsedeceğim.. Liste yapıp ekleyeceğim buraya.

--------------------
55
mrtk34 25 Haziran 2017 01:18
Sabırsızlıkla Videoları bekliyor olacağım. Şimdiden teşekkürler. Eklenti nasıl yapılır başlığı başlamaya değer bir konu :)
Bilgi
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER