» » » » Bootstrap Kolon Gizleme

Bootstrap Kolon Gizleme

Mtemizce
Mtemizce Üye 2-10-2016, 22:26
merhaba, tasarladığım temada bootstrap kullanıyorum ve kolon yapısından dolayı sidebar ı fullstory de gizlediğim zaman content kolonu dar kalıyor. örnek olarak:
sol kolon 3
shortstory kolonu 6
sağ kolon 3

<div class="container-flud">
        <div class="container">
            [aviable=main]<div class="bg-warning col-lg-3 col-xs-12">Sol Kolon</div>[/aviable]
            <div class="bg-success col-lg-6 col-xs-12">&#123;content}</div>
            [aviable=main]<div class="col-lg-3 col-xs-12 bg-danger ">Sağ Kolon</div>[/aviable]
        </div>
</div>

bu main.tpl dosyasındaki kodum. Anasayfada herşey iyi güzel fakat konu içerisine yani fullstory ye girince malumunuz sol ve sağ kolon gizleniyo fakat content tagını kullandığım div 6 kolona ayarlı olunca tam ekran kaplamıyor. Burda ufak bir ayrıntı kaçırıyorum ama henüz farkedemedim. Yardımcı olurmusunuz?
Çözüldü İşleme Alındı Bekliyor Çözülemedi
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
75
Mtemizce 3 Ekim 2016 17:32
Eve gitmeyi bekleyemedim iş yerinden denedim istediğimi elde ettim teşekürler. Çözüm şu şekilde;

<div class="container">
            [aviable=main]<div class="col-lg-3 col-xs-12 bg-danger">Sağ Kolon</div>
            <div class="col-lg-6 col-xs-12 bg-success">&#123;content}</div>
            <div class="col-lg-3 col-xs-12 bg-danger">Sağ Kolon</div>[/aviable]
            [aviable=showfull]<div class="col-lg-12 col-xs-12 bg-success">&#123;content}</div>[/aviable]
        </div>
</div>

aviable=full değil aviable=showfull imiş. İstedğim şekilde oldu çok teşekkürler.
0
75
Mtemizce 3 Ekim 2016 17:21
Ben bunu bir türlü düşünemedim. Çok mantıklı.

ozaman şöyle yapacağım. iki div kullanacağım ki şöyle;

<div class="container">
            [aviable=main]<div class="bg-warning col-lg-3 col-xs-12">Sol Kolon</div>[/aviable]
            [aviable=full]<div class="bg-success col-lg-12 col-xs-12">&#123;content}</div>[/aviable]
 [aviable=main]<div class="bg-success col-lg-6 col-xs-12">&#123;content}</div>[/aviable]
            [aviable=main]<div class="col-lg-3 col-xs-12 bg-danger ">Sağ Kolon</div>[/aviable]
        </div>
</div>

Şuan ofisteyim iş çıkışı bunu deneyeceğim. Sonucu yazarım teşekkürler.
0
İSTATİSTİKLER