» » » » Fullstory de kullanıcı grubu göstermek

Fullstory de kullanıcı grubu göstermek

mehmetkalyci
mehmetkalyci 9-10-2014, 02:02
Merhabalar, portal tarzı bir site tasarlıyorum. Fullstoryde kullanıcı adı ve fotosunu ayarladım ancak kullanıcı grubunu gösteremiyorum. Yorum alanlarında görülüyor ama bunu fullstorye nasıl uyarlamam gerekiyor? Teşekkürler.
Çözüldü İşleme Alındı Bekliyor Çözülemedi
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
0
x474747 22 Nisan 2019 17:31
Alıntı: Evan
{group-name}

mehmet hocam yorum atan kullanıcıların adlarının altına grubunu göstermek için bu yöntemleri denedim olmadı acaba tam olarak nsl yapmalıyız?

teşekkürler evan akrdeşim her zaman ki gibi desteğinizi esirgemediniz. Umarım mehmet bey siteyi bu şekilde yorum desteği ile de ayakta aktif tutar gerçekten dle alanında tek kapı burası bizim için.

Tüm emekleri için sağolsun.
0
Evan 22 Nisan 2019 11:40
Alıntı: x474747
mehmet hocam yorum atan kullanıcıların adlarının altına grubunu göstermek için bu yöntemleri denedim olmadı acaba tam olarak nsl yapmalıyız?


{group-name} etiketi ile grup adını, {group-icon} ile eğer Yönetici Kontrol Panelinden ilgili gruba ikon tanımladıysanız comments.tpl üzerinde görünmesini sağlayabilirsiniz.
0
x474747 21 Nisan 2019 21:47
mehmet hocam yorum atan kullanıcıların adlarının altına grubunu göstermek için bu yöntemleri denedim olmadı acaba tam olarak nsl yapmalıyız?

0
suxsans 5 Mayıs 2018 19:51
Yeni konu açmak istemedim de bu konuyla alakalı bir şey sormak istiyorum.
Yorum alanında kullanıcı ismin yanında Grup ismini nasıl gösterebiliriz? {user-group} ile denedim kod olduğu gibi çıkıyor çekmiyor.
3 779
MaRZoCHi 5 Kasım 2014 14:51
@Victor, userinfon alanında zaten tanımlı değişken mevcut. Grup ikonu ve adını taglar ile çekebilirsin. Default temadaki userinfo.tpl'yi inceleyebilirsin.

--------------------
0
KAYA 4 Kasım 2014 22:55
Hocam {group-icon} İle Userinfo Alanı 'nda Grup İcon Gösterebiliyoruz. Peki Bunu Icon Yerine Yazı Olarak Göstermek İstiyorum Ben. Hazır Konu Var Yorum Olarak Sorayım Dedim?

İyi Çalışmalar
0
mehmetkalyci 11 Ekim 2014 00:24
Teşekkür ederim işe yaradı
3 779
MaRZoCHi 9 Ekim 2014 16:54
Avatar gösterimi eklentisi ile birlikte kodu veriyorum. Diğerine ek olarak sadece grup gösterimi eklendi.
https://dle.net.tr/dle-eklenti/41-makaleyi-ekleyenin-avatarini-gosterme.html

Dosya: engine/modules/show.full.php

Bul ve altına ekle: ( Satır ~ 1300 )

$tpl->compile( 'content' );


		// Avatar and Group Hack
		$user = $db->super_query("SELECT foto, user_group FROM " . PREFIX . "_users WHERE name = '{$row['autor']}'"); $gr = $user_group[$user['user_group']];
		$tpl->result['content'] = str_replace( "{user-group}", $gr['group_prefix'] . $gr['group_name'] . $gr['group_suffix'], $tpl->result['content'] );
		if ( count( explode( "@", $user['foto'] ) ) == 2 ) {
			$tpl->result['content'] = str_replace( "{avatar}", "http://www.gravatar.com/avatar/" . md5( trim( $user['foto'] ) ), $tpl->result['content'] );
		} else {
			if ( ! empty( $user['foto'] ) && file_exists( ROOT_DIR . "/uploads/fotos/" . $user['foto'] ) ) {
				$tpl->result['content'] = str_replace( "{avatar}", $config['http_home_url'] . "uploads/fotos/" . $user['foto'], $tpl->result['content'] );
			} else {
				$tpl->result['content'] = str_replace( "{avatar}", $config['http_home_url'] . "templates/" . $config['skin'] . "/dleimages/noavatar.png", $tpl->result['content'] );
			}
		}
		// Avatar and Group  Hack


{user-group} tagı ile kullanıcının grubunu fullstory.tpl de gösterebilirsiniz.

--------------------
deneme bonusu veren siteler