» » » » Dle 10.4'den 13.0 Adaptasiyon

Dle 10.4'den 13.0 Adaptasiyon

natiqdizayn
natiqdizayn Üye 5-07-2018, 15:18
Selam ALeykum. Sitemde şu anki sürüm DLE 10.4. Demoda Dle 13.0 version kurdum. Dle 10.4 deki veritabanını 13.0 a upload edemiyorum. Hatalar veriyor. Hata şöyleki, Dle 13.0 versionda veritabanını upload yaptıkdan sonra hiçbir user giriş yapamıyor siteye. Bunu nasıl çözümü olur ?. Şimdiden teşekkür ediyorum
Çözüldü İşleme Alındı Çözülemedi
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
1 077
Hagen 6 Temmuz 2018 05:05
DLE Sürüm Güncellemesi nasıl yapılır

1- Meld Merge adındaki programı indir.
2- Siteni FTP'den bilgisayarına indir.
3- Siteden dle 10.4 orjinal sürümü indir.
4- Meld Merge adlı programı açıp 2 dosyayı karşılaştır (siten ve orj dle10.4) kurduğun eklentileri ve modülleri not al.
5- Cpanel veya Oyx Pleskten Subdomain (altdomain) oluştur. (new.site.com)
6- Yeni bir veritabanı oluştur phpmyadmin'den içine gir kendi sitenin sql dosyasını içine aktar.
7- Yeni oluşturduğun veritabanı giriş bilgilerini manuel olarak engine/data/dbconfig.php dosyasına ekle.
8- new.site.com subdomainin içerisine kendi sitenin tüm dosyalarını at
9- orjinal Dle 12.1 sürümünü siteden indir ve subdomaindeki tüm dosyaların üzerine yazdır.
10- new.site.com/upgrade/ kısmından yeni oluşturduğun dle sql sürümünü 12.1'e çek (dle13 de sql düzenlemesi dle12.1 gibidir 13 icin bişi yapmanıza gerek yok)
11- sql dosyanı phpmyadmin'den dışarı çıkart olarak bilgisayarına indir - SQL DOSYAN 12.1 yani 13 Oldu.

Sonrasında yeni bir subdomain daha aç bu sefer beta.site.com olsun. içine dle 13 dosyalarını at yenide bir veritabanı aç tabiki. normal sıfırdan kurulum yapar gibi kurulumunu yap. sonrasında bu sql dosyasına girip senin kendi sitenin güncellenen dle 13 sql ünü phpmyadminden içine aktar. sitene beta.site.com'dan dle 13 olarak giriş yap.

tüm her şey bittiğin de kendi siteni orjinal yerine koy. Not aldığın ek modül ve düzenlemeleri yap.
Kolay gelsin.

İSTATİSTİKLER