» » » » İlave Alanlar Hakkında

İlave Alanlar Hakkında

Evan
Evan 16-01-2018, 16:56
Herkese selamlar,
Sitemi DLE v.12.1'e güncelledikten sonra temam için özel hazırlanan kod düzenlemelerinden bir tanesi çalışmadı. Bu durum şu anda yayınlanan paketten de kaynaklanabilir çok emin değilim her halukarda düzeltmeyi bekleyeceğim ancak ilave alanlarda yapılan değişiklik de bu durumu tetikleyebilir.

Benim sitemde main adında ilave alan mevcut ve Evet/Hayır 1/0 değer ile çalışıyor.

Bu alan, manşet olarak custom ile çektiğim bir alana makaleleri eklememi sağlıyor. Şimdi sizinle kodları paylaşmak istiyorum;

engine/engine.php dosyasını açalım ve bulalım:
LIKE '%{$xf}%'


Değiştirelim:
LIKE '%{$xfname}|{$xf}%'


Bulalım:
elseif ($do == 'xfsearch') $nam_e = $xf;


Değiştirelim:
elseif ($do == 'xfsearch' && $xfname == 'main' && $xf == 1) $nam_e = 'Manşet Haberler';


Şimdi bu değişiklikler ne işe yarıyor bunu aktarmak istiyorum; main isimli ilave alanımda 1 değeri verdiğim makaleleri /xfsearch/main/1/ sayfasında listelememe ve aynı zamanda sayfanın başlığını "Manşet Haberler" olarak değiştirmeme sağlıyordu. Ayrıca bu sayfada navigasyon ile ziyaretçilerim gezinti de sağlayabiliyordu.

Fakat bu kodlar DataLife Engine v.12.1 ile çalışmaz hale geldi. Sistemin sunduğu /xfsearch/1/ sayfasını kullanmak istedim ancak burada hem navigasyon bulunmuyor hem de sayfa başlığı 1 olarak kalıyor. Bunu yeni meta tag modülü ile çözsem de speedbar'da 1 değerini görmek sinirimi bozuyor. Önceden Speedbar kısmında da Manşet Haberler yazıyordu çünkü.

Umarım derdimi açıkça belirtebilmişimdir. Belki DLE v.12.1'deki sorunlu dosyalardan sonra bu sorun çözülür ancak yine de fikrinizi almak istiyorum.

Cevaplayan herkese şimdiden teşekkürler.

Geçici çözümüm ise şimdilik kodu
elseif ($do == 'xfsearch' && $xf == 1) $nam_e = 'Manşet Haberler';

şeklinde düzenleyip sayfa dizinini /xfsearch/1/ olarak kullanmak oldu.

URL:https://msfthaber.com/xfsearch/1/

Çözüldü İşleme Alındı Bekliyor Çözülemedi
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
3 779
MaRZoCHi 12 Şubat 2018 13:57
Eğer ilave alan çarpraz köprü yapılırsa ve sonradan toplu konu güncelleme yapıldığında. Tema için xfvalue olarak kullanıldığında link site.com/xfsearch/main/1 şeklinde olacaktır. DLE çarpraz köprü olan ilave alanları ayrı bir tabloda topluyor. Arama işlemlerinde bu şekilde daha fazla performans sağlıyor.
Sonrasında Meta Etikler özelliği kullanılarak özel başlık açıklama yazılabilir. Speedbardaki değer değişimi için yine düzenleme gerekebilir, gerekirse de son yazılan kod yeterli olacaktır.

Şunu da belirteyim, meta etiketleri modülü yetersizmiş :)

--------------------
3 779
MaRZoCHi 17 Ocak 2018 12:10
Güncel dosyalar gelsin bu soruna bakacağım tekrar.. Önceki sürümlerde de benzer bir sorun vardı.

--------------------
deneme bonusu