Dosyaları Farklı Sitelerde Eklemek

Eftimis
Eftimis Üye 6-12-2017, 08:33
Merhabalar, Öncelikle forumu araştırdım fakat yapmak istediğim konuya ilişkin bir başlık bulamadım. Apk indirme sitem var. Bu sitemde dosyalarımı site üzerinden kendi ftp'me upload etmediğim sürece download modulu aktif olmuyor. Yani başka siteden link verdiğimde direkt link adresi gözüküyor. Fakat site üzerinden upload ettiğim zaman download modulune ait bir görüntü ekrana çıkıyor.

Alttaki gibi;

Bunu farklı siteye yükleyerek manuel link ile nasıl yapabilirim. İlgili eklenti farklı siteden dosya eklediğimde aktif olmuyor.Inşallah derdimi anlatabilmişimdir.
Çözüldü İşleme Alındı Çözülemedi
899
Hagen Dün, 16:20
yorumda yanlış anladım veya siz anlatamadınız bilmiyorum fakat şuan istediğiniz şey dle deki uploads klasörünü ftp host olarak başka bi yere yüklemekmidir?

--------------------
45
Eftimis 16 Aralık 2017 08:31
Benim istediğimi malesef belirtmiş olduğunuz konu karşılamıyor. O sadece linkleri gizliyor. 1. resimde belirttiğim download eklentisini aktif etmiyor
899
Hagen 15 Aralık 2017 20:04
son bi bi bakayım dedim dle.net.tr ye zaten varmış bu Eklenti Eftimis.
https://dle.net.tr/dle-eklenti/2310-leech-tagini-sitenin-her-yerinde-kullanabilm
e.html

--------------------
45
Eftimis 15 Aralık 2017 15:42
Şimdi söyle örnek vereyim size daha güzel anlarsınız;

Bu resimde konu açarken indirmesi gereken dosyayı ek olarak (attachment) şeklinde ekledim. Aldığım sonuç bu;

1.Resim1.Resim

Bu resimde ise herhangi bir attachment eklemeden direkt linki ekledim.
Aldığım sonuç;

Şimdi benim yapmak istediğim attachment üzerinden ftpye yükleme yapmadan [leech] veya farklı bir tag kullanacak linki yazdığımda ilk resimdeki gibi bir goruntu almak.

Örneğin : Site

Linke tıklandığı zaman farklı bir siteye gidiyor. Inşallah bu sefer anlatabilmişimdir.
899
Hagen 14 Aralık 2017 20:27
Dosyaları başka bir hosting veya FTP demi istiyorsunuz. yoksa böyle şifrelemek mi tam bi anlatın nasıl olacağını söyleyelim

--------------------
45
Eftimis 12 Aralık 2017 14:30
Sanırım sizin bahsetmiş olduğunuz kodlamada linki şifreleyerek gönderiyor. Öyle anladım. Tabi yanlış anlamış olabilirim @Hagen,
45
Eftimis 12 Aralık 2017 14:20
Aslında söylemek istediğim şuydu @Hagen, Bilmiyorum sizin paylaştığınız bu işe mi yarıyor ama ben konuyu açarken ilgili dosyayı ek olarak eklediğim zaman yukarıda bahsetmiş olduğum resimdeki tarzda bir download ekranı geliyor. Fakat ilave alana sadece sitenin linkini yazınca onu ek olarak görmediği için ilgili görseldeki indirme tasarımı aktif olmuyor. Söylemek istediğim buydu
899
Hagen 8 Aralık 2017 21:50
Ordaki link Leech yöntemi kullanarak şifrelenmiş Base64 kodlamasıyla go.php?=(base64şifreleme)
dan sonra yönlendirmeye yarıyor sadece. sizin dediğiniz dahada farklı olmalı eğer buysa bunun çözümü var.

Diğeriyse; FTP Filehosting php extension olarak araştırma yapın.

-------------------------------------------------------------
Leech Url engine/modules/show.full.php MaRZoCHi Alıntı:

İlave alan eğer direkt link içeriyorsa kolay.
$leech_link = "http://siteadresi.com/engine/go.php?url=" . urlencode( base64_encode( $xfieldsdata['link'] ) );

Hatta
$leech_link = $config['http_home_url'] . "engine/go.php?url=" . urlencode( base64_encode( $xfieldsdata['link'] ) );

Bu eklenti ile benzer bir yapıda olacağı için aynı yere eklenebilir.
https://dle.net.tr/dle-eklenti/159-open-graph-duzenlemesi.html
$tpl->set( '{etiket}', $degisken );

İle birleştirip temada {etiket} tagı ile kullanabilirsin.

--------------------------------------------------------

--------------------
45
Eftimis 8 Aralık 2017 16:03
Merhaba @MaRZoCHi,öncelikle dönüşünüz için teşekkür ederim. Bir sitede rastladım dikkatimi çekince öğrenmek istedim. Adreste dosya yüklenmiş gibi gözüküyor fakat farklı yerden çekiyor. Aslında istediğim buydu. Neyse inşallah zamanınız olunca yardımcı olursunuz. saygılar sevgiler.
3414
MaRZoCHi 8 Aralık 2017 15:32
Download modülü dediğiniz gibi sadece eklentiler ile çalışıyor. Dış linkler için ayrı bir modül veya ek yapılabilir. Yakın zaman için düşünmüyorum..
Yani şimdilik imkan yok.

--------------------
Bilgi
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER