» » » » Kısayol Link Hakkında

Kısayol Link Hakkında

Mtemizce
Mtemizce 13-07-2016, 20:54
merhaba,

Yeni sürümü localde kullanıyorum. Dikkatiçi çeken husus şu, tüm linkler ayarlarda localdeki klasör dizinini belirttiğim halde http://localhost/Sys/index.php?do=feedback olması gerekirken link üzerine geldiğimde http://localhost/index.php?do=feedback şeklinde link oluşuyor. Dolayısıyla tıklayınca sayfa görüntülenemiyor. Tema içerisinde baktım orda da href ten sonra /index.php?do=feedback olunca diyorumki sistemsel. Çünkü .htaccess dosyası localde hata veriyor. onu sildiğimde de linkleri bu şekilde algılıyor.

Bu konuda genel site linkinin kısaltması varmı yokmu onu öğrenmek istiyorum. Örnek verecek olursam {boardlink} yazdıgımda http://localhost/Sys/ otomatik çıkması gibi bir durum var mı ki vardı diye hatırlıyorum araştırdımda bulamadım. {full-l,nk} yazınca tam konu linkinin çıkması gibi İngilizce extras dökümanına baktım bulamadım. {link} işe yaramıyor. Neyapmamız lazım.
Çözüldü İşleme Alındı Bekliyor Çözülemedi
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
3 779
MaRZoCHi 14 Temmuz 2016 10:16
Bir sorun yok dediğim gibi linkler / ile başladığı için durum böyle. Temada kullanılan linklerin sistem ayarları ile bir ilgisi yok. İlgili olanlar zaten smarty olarak tanımlı örnek: {logout-link} ( login.tpl de örnekleri mevcut )
Verdiğim eklenti güzel bir çözüm. Subdomain olarak kategori kullanıldığında linkleri tam olarak http:// ile başlayarak yazmak gerekiyor. Diğer türlü duplicate sorunu oluyor.

--------------------
0
Mtemizce 14 Temmuz 2016 09:43
Hagen, Rewrite Modül dün konuyu açtıktan sonra yaptığım araştırmayla farkettim ve sorunu düzelttim. Hata almıyorum şuan sağlıklı şekilde kullanıyorum Dle sistemini.
Smarty denilen olayda şu aslında, MaRZoCHi paylaştığı linkteki olay çözüyor işi, http_home_url olayını kastetmiştim.

htaccess dosyasında bu yazıyor ama nedense temalarda kullanılan birşey değil, link kısmına nokta dahi olsa birşey koyunca ana link geliyor otomatik fakat o koydugumuz nokta yada her ne ise link arasına o karışmış olunca işi bozuyor. Örnekle açıklamak gerekirse;

<a href="/index.php">Anasayfa</a>

Olan koda tıkladığımda, localde kullandığım için malum birçok proje var alt klasörde kullanıyorum, http://localhost/dle/index.php adresine gitmiyor. http://localhost/index.php adresine atıyor dolayısıyla yanlış yönlendirme oluyor.
Adresi şu şekilde değiştiriyorum
<a href="{link}/index.php">Anasayfa</a>
bu sefer link üstüne geldiğimde adres aynen şu şekilde oluyor:
<a href="http://localhost/{link}/index.php">

Yani aslında /index.php yazıldığında otomatik tamamlanması gereken link tamamlanmıyor. araya başka birşey yazınca geliyor. Bunun sebebini öğrenmek istedim.

Eklenti işimi görecektir eminim işten çıkınca deneyeceğim. Yukarıdaki sorun takıldı aklıma. Wordpress te bunu {bopard_url} ile hallediyorduk, nasılki /templates/dlenettrv2 yazınca tema klasör yolu çıkıyorsa neden {boardlink} yazınca site adresi otomatik tanımlanmış olmasın ki?

Baya da yazmışım. Vaktinizi alıyorum kusura bakmayın :)
3 779
MaRZoCHi 14 Temmuz 2016 09:17
Bu eklenti sorununuzu çözecektir. O şekilde yönlenmesi sistemsel bir hata değil. Linkler / ile başlarsa kök klasörden sonrası olarak algılanır.

--------------------
deneme bonusu veren siteler