» » » » Google Sitemap' te çıkan Canonical Hataları

Google Sitemap' te çıkan Canonical Hataları

NevaZ
NevaZ 25-02-2016, 11:57
Öncelikle sitede paylaşımda bulunan,emeği geçen herkese teşekkür ediyorum , bende bu destek sitesinden faydalanan üyelerden biriyim.

Sorunum ise Google Web Yönetici araçlarıyla ilgili şöyleki bende bu sitede paylaşılan siteler için faydalı olabilecek eklenti,modül vb. içerikleri kendi sitemde kullanıyorum , yaptığım,kullandığım bir paylaşımdan sonra Google Web Yöneticisinde "Tarama Hataları" bölümünde anormal bir artış olup 2 küsür binlere kadar çıktı fakat hangi işlemi siteme yaptıktan sonra olduğunu bu hataların çıktığını bilemiyorum.Tahminim ise "Canonical" ile ilgili bir konuda gördüklerimi siteme uyguladıktan sonra oldu çünkü daha önceki zamanlarda sizlerinde aşağıya eklediğim resimde göreceğiniz içeriğinde "Canonical" geçen hiçbir hata yoktu.

Benim bu hatadan sonra yaptığım işlemler ise tekrar Datalife 10.6 sürümünü indirip, bu paketteki "engine" klasörü ve tüm içeriğini mevcut kullanılanın üzerine tekrar yüklemek oldu orjinali ile değiştireyim çünkü bu klasörün içindeki bazı dosyaları burdan indirdiğim bazı eklenti,modül vb. işlemlerde kurulumlarında değişiklik yaptığımdan dolayı.Bu işlemi yapıp Google Yönetici Panelinden tüm hataları düzeltildi olarak işaretledikten bugüne geçen takriben 8-10 günlük süreçte hatalar 0'dan 1200 lere kadar çıktı.


Acaba bu durumu nasıl düzeltebilirim, şimdiden yardımcı olabilecek tüm arkadaşlara teşekkür ederim...

Google Sitemap' te çıkan Canonical Hataları
Çözüldü İşleme Alındı Bekliyor Çözülemedi
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
0
NevaZ 25 Şubat 2016 21:59
@MaRZoCHi,
main.tpl de "canonical" ile alakalı şuam birşey kalmadı , sayfa kaynağından da kontrol edince yine hiçbir şey çıkmıyor.
Google Web Yönetici araçlarında Tarama Hatalarında Düzeltildi olarak işaretledim sonucu bir süre sonra tekrar bu konuda paylaşırım.
Çok teşekkür ederim.
3 779
MaRZoCHi 25 Şubat 2016 21:16
Temada kullandığınız o kodu kaldırın. Ayrıca sayfa kaynağına girip canonical kelimesini aratın.

--------------------
deneme bonusu veren siteler