» » » » Disqus Yorum Eklemesi

Disqus Yorum Eklemesi

siverekli
siverekli 20-09-2015, 13:51
Merhabalar. Arkadaşımızın https://dle.net.tr/dle-eklenti/1019-dleye-disqus-yorumlari-nasil-entegre-edilir-resimli-anlatim.html konuda belirttiği şeyleri yapıyorum fakat bi türlü yorum sayısını anasayfada ve full konu içinde gösteremiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? DLE 10.5 kurulu.
Çözüldü İşleme Alındı Bekliyor Çözülemedi
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
0
siverekli 20 Eylül 2015 17:12
@MaRZoCHi, Yaptım ama yine olmadı. Anasayfada ki olur gibi oldu ama şüpheliyim. Bazen 1 yorum bazen 2 yorum var gösteriyor. Ama gerçekte 2 yorum var. Ayrıca {num} tagı çıkıyor anında kaybolup düzeliyor. Başka sitelerde öyle olmadığını gördüm. Ayrıca fullstory de hiç çalışmadı mübarek :) ayrıca türkçe yapmıştım dilini. Yorum yazılan okunan kısımda türkçe ama anasayfa da comment diye çıkıyor. Artık şunu sağlam şekilde halletmem lazım. Ücretli ücretsiz nasıl olursa yardımcı olabilir misin? Yada olacak arkadaş?
0
3 753
MaRZoCHi 20 Eylül 2015 16:13
@siverekli, o kadar takılmaya gerek yok düzelir ;)
main.tpl ye eklediğiniz kod sadece fullstory de yorum eklenecek yerde olacak. Eğer aynı kod fullde varsa main.tpl' den silin.
main.tpl ye sadece konudaki ------- Ekleme : MaRZoCHi ---------------- altında yazan ilk kodu main.tpl en sondaki body tagının üstüne ekleyin.
İki yerde aynı kod olmayacak. Biri tüm sayıları gösterecek kod main de. diğeri yorum eklemeye yarayan kod sadece full-story de ;)

--------------------
0
0
siverekli 20 Eylül 2015 16:07
Kontrol ediyorum kırmızı olan yerleri hemen. Onları düzeltince umarım düzelir artık. Ama anlamadığım konu, main tpl'ye eklediğim kodun aynısını mı ekleyeceğim fullstory ve gösterilecek kısma? O kısım kafamı karıştırdı :(

@MaRZoCHi, Kadtettiğin kırmızıları düzelttim sanırım Mehmet kardeşim :)
Ama şu an aynı yine :) Cidden çıldırma noktasına geldim :) Sinirden gülüyorum :)
0
3 753
MaRZoCHi 20 Eylül 2015 15:55
@siverekli, bundan bir önce yazdığım mesajı tekrar okuyun. Çözümü orada yazdım.
Sizin ne eklediğinizi zaten gördüm ;)
Ayrıca kırmızı renkteki satırları bu kod için değil genel olarak söyledim. Sayfanızda hata var.

--------------------
0
0
siverekli 20 Eylül 2015 15:45
@MaRZoCHi, Şu an baktım. Ama firefox ta hiç kırmızı bi yer yok kodla ilgili. Ayrıca main.tpl ye böyle ekledim:
<script type="text/javascript">
var disqus_shortname = 'paylasimci';
var disqus_identifier = 'article_{news-id}';
(function() {
	var s = document.createElement('script');
	s.async = true;
	s.type = 'text/javascript';
	s.src = '//' + disqus_shortname + '.disqus.com/count.js';
	(document.getElementsByTagName('HEAD')[0] || document.getElementsByTagName('BODY')[0]).appendChild(s);
}());
</script>

Fullstory.tpl'de sadece linksiz şekilde yazması için şöyle ekledim;
<span data-disqus-identifier="article_{news-id}">{num}</span&g
t;

Ayrıca shortstory.tpl de ise linkli şekilde şunu ekledim;
<a href="{full-link}#disqus_thread" data-disqus-identifier="article_{news-id}">{num}</a>

Ama dediğim gibi yorumları fullstory de gösteriyor, yorum yapılabiliyor. Sadece anasayfada ve içerikte yorum sayısı göstermiyor. Şu an olduğu gibi {num} çıkıyor sadece. Kafayı yedirtecek bana. Bi kaç sitede gördüm yapmışlar. Senin yazdığının aynısını yapıyorum yada beynim almıyor.
0
3 753
MaRZoCHi 20 Eylül 2015 15:30
@siverekli, ------- Ekleme : MaRZoCHi ---------------- altında yazan ilk kodu main.tpl en sondaki body tagının üstüne.
Ekran görüntüsüne bakarak ekleyebilirsiniz :
altında verdiğim kodu ise sadece full-story ye ve yorum alanının gözükeceği kısıma eklemelisiniz.
Ayrıca Firefox ile sayfa kaynağını görüntüleyerek kırmızı olan yerlerin üzerine gelip bekleyin hatalarınızın ne olduğunu gösterecektir. Örneğin </head> ile <body> arasında script kodları girilmez. head içinde ya da </body> den hemen önce eklemelisiniz.

--------------------
0
0
siverekli 20 Eylül 2015 15:19
@MaRZoCHi, Siteyi açtım. Bakabilir misin rica etsem?
0
3 753
MaRZoCHi 20 Eylül 2015 15:01
Site açık olmadığı için hata var mı yok mu göremem.
Son yorumlar bloğu da yapılabiliyor. Fakat bunu daha önce denemedim. Google dan aratarak veya kendi sitesinden yardım alabilirsiniz.

--------------------
0
0
siverekli 20 Eylül 2015 13:22
@MaRZoCHi, Site paylasimci.net olacak inşallah. Daha açamadım işte bu eksikliklerden dolayı. Forum hiç aklıma gelmedi cidden biraz hızlı düzenleyeyim diye unuttum tamamiyle forumu cidden :) Olmazsa yine orjinal yorum sistemine döneceğim. Çünkü blok olarak son yorumlarda sıkıntı çıkaracak gibi :)
0
İSTATİSTİKLER