» » » » Sitedeki Konuların Keywordlerini Tümüyle Nasıl Kaldırabiliriz?

Sitedeki Konuların Keywordlerini Tümüyle Nasıl Kaldırabiliriz?

manowar88
manowar88 20-05-2015, 21:36
Arkadaşlar merhaba,

Google'ın Panda ve Penguen Algoritmalarının önemli bir kısmını oluşturan "keyword" olayıyla ilgili size bilgi vermek istiyorum. Bu bilgiden sonra da bir sorum olacak.

Google diyor ki: Sitenizde bir makale yayınladınız. Ve arama sonuçlarında insanların bir "keyword" üzerinden bu makaleye ulaşmasını istiyorsunuz. Bu durumda bu keyword'ü yani anahtar kelimeyi site içinde ve makalenizde çok fazla kullanırsanız bu site yarar getirmez, aksine ceza getirir.

Örnek: "Hikaye kitapları" ile ilgili bir makale yazdığımızı varsayalım ve sitemiz de "hikaye kitapları" üzerine. Site başlığı ve açıklaması ile sitenin genelinde (makale ya da herhangi bir yer) "hikaye kitapları" kelimesine çok fazla yüklenirseniz,"over optimisation", yani "aşırı optimizasyon" yapmış olursunuz. Bu durumda Google'ın en önemli algoritmalarından başta gelen Penguen'den dolayı ceza alırsınız ve "hikaye kitapları" anathar kelimesinde bir daha arama sonuçlarında hiç çıkmazsınız ya da çok çok geride çıkarsınız.

Senaryo 2: Diyelim ki yine bir makale yayınladık ve DLE'nin konu panelinde keywords kısmına konuyla alakası ya da alakasız bir sürü anathar kelime girdik. Bu durumda Panda Algoritması'na göre yine "over optimisation" yapmış olursunuz. Google size Panda cezası keser ve hem makalenizi hem de sitenizi arama sonuçlarında çok geriye atabilir.

Eskiden keyword olayı Google'a göre önemliydi; fakat uyanık insanlar bunu kötüye kullandığı için Google artık keyword olayına hiç önem vermiyor ya da çok az önem veriyor. En fazla 3 keyword kullanılması öneriliyor. Bunun dışındaki aşırı kullanımlara bir müddet sonra çok ciddi cezalar kesiliyor. Benim sitem de şu anda bu yüzden cezalı.

Şimdi gelelim benim soruma: DLE'de sitemizde önceden yayınladığımız konulara girdiğimiz keywordleri toplu olarak kaldırmanın bir yolu var mı?

DLE'nin otomatik keyword yaratma özelliğini kullanmıştım bir zamanlar ve şu anda bu olaydan dolayı sitem cezalı.
Keywordlerin kaldırılması ve Panda Algoritması kurallarına tamamen uyulduğu takdirde 3 hafta ile 90 gün arasında ceza kalkıyormuş.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Bu düzenleme eklenti olarak hazırlanmıştır : DLE Eklenti : Meta keyword düzenlemesi
Çözüldü İşleme Alındı Bekliyor Çözülemedi
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
0
manowar88 21 Mayıs 2015 17:06
@MaRZoCHi,

Hallettim sayende, teşekkür ederim :)
Şimdi sıra geldi bir diğer önemli sorunu çözmeye.
0
manowar88 20 Mayıs 2015 23:58
@MaRZoCHi,

1. Yöntemi uyguladığımızda Fulltstory'de anasayfada gözükmesi gereken anahtar kelimeler gözüküyor.

En mantıklısı ilk önce SQL aracılığı ile keywordleri veritabanından temizlemek, ardından da engine.php'den en son verdiğin kodu uygulayarak keywordlerin fullstory'de çıkmasını engellemek.

Böyle keywordlere tamamen elveda diyerek ilerisi için oluşacak bir aşırı optimizasyon sorununun önüne geçmiş oluruz.
0
manowar88 20 Mayıs 2015 23:36
@MaRZoCHi, çok teşekkür ederim :)

@mehmet, bana soracaksanız PM kutumu boşalttım.
0
mehmet 20 Mayıs 2015 23:31
Bilgi için Teşekkür ediyorum Pm kutunuzu Boşaltsanız soracaklarım var.
deneme bonusu veren siteler