SimpleBB Öneri ve Fikir

SimpleBB Öneri ve Fikir

Hagen
Hagen Üye 11-03-2016, 15:18
Simple BB Geliştirilmesi için bir kaç öneri ve hatalar
SimpleBB DLE.net.tr nin şuanlık ücretsiz olarak geliştirdiği ve kullanıcılarına sunduğu bir dle modül üdür.
SimpleBB

1. İzne göre kategori düzeni (üyeler izin verilmeyen kategoride içerik paylaşabiliyor)
2. {forumcats} bu smarty kodun main.tpl'de her yerde sorunsuz kullanılması gerekli ve forum ana kategoride dahil edilmeli
3. Etiket kısmı çalışmıyor
4. forum makale listeleme için özel bir ayar sitedeki ana ayarı kullanıyor
Çözüldü İşleme Alındı Bekliyor Çözülemedi
3358
MaRZoCHi 16 Temmuz 2017 13:43
@SilverMan, @Hagen, yap-bırak tarzı bir yöntem ile bu iş yapılamayacağı için sorumluluk almak zor geliyor. Ücretli de olsa, diyelim ki dediğiniz ücreti verip yazdırdınız. Sonrasındaki hatalar.. güncellemeler vs. gerektiğinde yine ücret ödenmesi gerekecek. O kişi kabul etmezse yine sistem ortada kalacak. Yapım paraya bakmıyor bu tarz işlerde, "sağlam" destek görmesi gerekir sistemin. Açık kaynak ve düzgün bir kod yapısında da olmalı en başta. İlk yazdırılan kişinin bunu da kabul etmesi gerekli. Testleri yapacak birileri de şart, güvenlik için. Destek görmesi için de geliştiricilere açık dökümanlar sunulmalı, global olmazsa yine yakın zamanda biter.

Mesela ihtiyaç duyarsam kendim için böyle bir sistem geliştirebilirim. Sıfırdan değil açık kaynaklı ve ücretsiz bir sistem kullanarak ( CMS ya da FrameWork ) fakat destek vermek konusuna gelince olumsuz bakarım. Github'a da yayınlarım fakat kendi başına birşeyler yapabilecek varsa kullansın amacıyla.

Kısacası tek kişiyle girilecek bir iş değil. Kabul görüp kullanıcılacağı da meçhul. Ayrıca yapana ne getirisi olacağı hatta olacak mı o da belli değil. Sabit bir geliri olup, bu işten beklentisi olmadan hobi amaçlı olarak yapacak biri varsa ancak öyle olur. Kimse oturup boşa vakit kaybetmek istemez.

Anlatmak istediğimi tam olarak anlatamamış olabilirim. Sorularınız varsa buradan değil konu açarak devam edebiliriz.

--------------------
35
SilverMan 16 Temmuz 2017 08:53
@Hagen, Mehmet bey vakti olmadığını söylüyor.. o halde portal + forum cms bir ihtiyaçsa ve burada belli sayıda kişiysek niye ücretiyle yazdırmıyoruz? 100 kişi 50'er TL versek iyi bir programcı böyle bir şey yazar sanırım. Açık kaynak piyasaya sürülür herkes geliştirir. Wordpress veya DLE alternatifi, eksikleri olumsuz yanları giderilmiş bir portal+forum yazmayı niye diğer programcı veya yazılım şirketleri düşünmüyorlar sizce? İhtiyaç mı yok! veya Çok maliyeti olan bir şey mi? İYi çalışmalar.
870
Hagen 15 Temmuz 2017 10:47
Şayet Yapsaydın cms'nin wordpress'den daha güvenli olacağını düşünüyorum mehmet :D

--------------------
3358
MaRZoCHi 14 Temmuz 2017 13:41
@Hagen, :) sorumluluk alıp, yarı yolda bırakmak olmaz. Gelecekte ne olacağı belli değil. O yüzden böyle bir işe girişmek riskli.

--------------------
870
Hagen 14 Temmuz 2017 05:28
Mehmet, yap bi cms be. üyelik sistemi, basit sayfa yönetimi olsun şimdilik yeter. biz geliştirelim beğendiklerini ek olarak yeni sürümlere paketlere eklersin. burda 100 150 kişi dle ile uğraşıyorsa bu 150 kişi de senin cms'ne geçmezse adımı değiştiririm. :) portal + forum cms olarak piyasaya cıkarsan tutulur diye tahmin ediyorum.

--------------------
3358
MaRZoCHi 13 Temmuz 2017 10:49
@Squzy, gönül ister ki modül/tema sık sık ekleyelim.. Ama vakit yok eskisi gibi. Kendi yaptığım modüller için yeteri kadar vakit bile ayıramıyorum.
Ayrıca bu sitenin shop dışında bir faydası yok. Resmi destek sitesi olma isteğine de cevap gelmeyince.. Haliyle daha fayda sağlayacak işlere yöneldim.

--------------------
6
Squzy 12 Temmuz 2017 17:15
Bence @MaRZoCHi,artık bence şu her ay güncelleme yapmayı bırakıp şu çıkardığınız sürümlere eklemeler yapsanız.Mesela hep farkettiğim birşey bu, 11.3 çıktı ortada hiç birşey yok ne bi tema nede modül. 11.1 çıktı yine aynısı 11.2 yine aynısı bence bu durumu bırakın.
870
Hagen 14 Temmuz 2016 09:42
Tamam hocam. beklemedeyim bunlar olsunda gerekirse 2 ay daha bekliyelim.
Bunlar olduğunda tam bir eşsiz forum modülü olacak..

--------------------
3358
MaRZoCHi 14 Temmuz 2016 09:06
@Hagen, fırsat bulunca dle.net.tr yi güncelleyeceğim. Aynı zamanda simplebb için de güncelleme gelecek. Fikir ve önerilerini kesinlikle dikkate alacağım, hepsi için teşekkürler ;)

--------------------
870
Hagen 14 Temmuz 2016 07:48
Yeni fikir ve öneriler.

1. İzne göre kategori düzeni (üyeler izin verilmeyen kategoride içerik paylaşabiliyor)
2. {forumcats} bu smarty kodun main.tpl'de her yerde sorunsuz kullanılması gerekli ve forum ana kategoride dahil edilmeli
3. Etiket kısmı çalışmıyor
4. forum makale listeleme için özel bir ayar sitedeki ana ayarı kullanıyor
5. Anasayfaya konu gönderilebilsin mi? SimpleBB ayarlarda seçenek olsun kapalıyken checkbox gözükmesin.
6. /addpost/56/ addpost/56/ kategori idi ni göstermeyi engelleme şansımız var mı ?
7. Konu Sabitleme Sistemi Eklenebilinir mi ?
8. Forum index kısmında son yorumlanan konu sağ tarafta block içerisinde gösterilsin. (son eklenen konu gösteriliyor.)
9. Forum kategorisine girdiğimizde karşımıza çıkan listeleme'de en son yorumlanan daha sonra en son eklenen konuları listelesin yorumlanan konu yukarıya çıksın.

--------------------
870
Hagen 16 Mart 2016 20:02
Peki hocam beklemedeyim.

--------------------
3358
MaRZoCHi 13 Mart 2016 13:08
Hepsini dikkate alacağım yeni sürümde. Teşekkürler.

--------------------
Bilgi
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER