» » » » JavaScriptleri Headers'den ayırdıktan sonra oluşan problem

JavaScriptleri Headers'den ayırdıktan sonra oluşan problem

omerkul
omerkul 21-08-2014, 16:42
Merhabalar, kolay gelsin. Sitemde burada bulunan konudaki gibi javascriptleri headers'den ayırdım. Main.tpl'de konuda belirtildiği şekilde {jscripts} kodunu kullandım. Siteye hız bakımından çok faydası oldu. Örneğin sayfa geçişlerinde sayfa yenilenmeden sadece içerik kısmı değişiyor tamda istediği şekilde oldu fakat birkaç problem oluştu.
İlk olarak açılır pencerelerde bozulmalar meydana geldi. Tüm pencereler açılıyor lakin özel mesaj bildiriminde bulunan pencere bildirimde bulunamayarak açılmıyor. İkinci olarak herhangi bir konu içerisindeki resimlere tıkladığımda aşağıdaki gibi bir ekran çıkıyor, kırmızı kare içerisine aldım;

JavaScriptleri Headers'den ayırdıktan sonra oluşan problem
Remin bulunduğu örnek konu linki: Konu linki

Eskiden böyle bir problem çıkarmazdı, resmin etrafı kararırdı ancak javascriptleri Headers'ten ayırdıktan sonra bu iki problem ortaya çıktı. Ayrıca konu içerisinde herhangi bir yerde sağ tıklayarak öğeyi denetle yaptığımda hiçbir hatası olmayan temada aşağıdaki gibi 6 adet hata ve vermeye başladı; (1 uyarıyı zaten veriyordu)

JavaScriptleri Headers'den ayırdıktan sonra oluşan problem

Konuda belirttiğiniz gibi index.php'den ayarladığım js-meta ayrımını yaptığımda bu problemler ortaya çıkıyor. Neden yaptığıma gelince sitede sayfa geçiş hızı inanılmaz derecede farketti, yoksa böyle bir eklenti ihtiyacım yoktu. Sayfayı yenilemeden geçiş yaptırdığı için kullandım.

Bu arada kullandığım versiyon 10.1, cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Çözüldü İşleme Alındı Bekliyor Çözülemedi
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
0
omerkul 23 Ağustos 2014 18:44
@MaRZoCHi, siteye şuanda erişilebiliyor

yardımlarınız için çok teşekkürler..
3 779
MaRZoCHi 23 Ağustos 2014 17:22
Sorun highslide eklentisinin js kodlarından kaynaklanıyor gördüğüme göre. Birkaç satır kod ekleyerek bu problem çözülebilir. Zaten DLE de scriptler yukarıda olacak şekilde ayarlı olduğu için bu tarz ufak problemler çıkabilir.
Sitenize erişilemiyor...

--------------------
deneme bonusu veren siteler