» » » » DLE.NET.TR - Android Mobil Uygulaması (Yeni)

DLE.NET.TR - Android Mobil Uygulaması (Yeni)

MaRZoCHi
MaRZoCHi Kurucu 7-06-2016, 16:53
Daha önce hazırlamış olduğum Hybrid (Web tabanlı) uygulamanın yerine Native olarak yeni bir uygulama yazdım.
Önceki uygulama performans anlamında istediğim seviyede değildi. Web tabanlı olması nedeniyle takılmalar oluyordu.
Ionic framework'un AngularJS 2'ye geçmesi sebebiyle yeni yapı tamamen değişmiş oldu. Bu nedenle Native bir uygulama yazmaya karar verdim.
Tabi Android uygulaması yazmak sadece siteye mobil uygulama yapmaktan fazlası olacak benim için..

Uygulama önceki ile benzer görünüm ve özelliklere sahip. İkisini aynı anda yükleyip karşılaştırma yapabilirsiniz.
  • Siteye giriş-çıkış yapabilme
  • Özel mesajları görüntüleyebilme
  • Son yorumları görüntüleyebilme
  • Forumu görüntüleyebilme
  • Özel mesajı silebilme
  • Özel mesajı okundu olarak işaretleyebilme
  • Forumda aşağı çek bırak yöntemi ile güncelleme
  • Mesajlarda ve yorumlada, sayfa içinde arama yapabilme
  • Kod tagı için yeni font ve fontawesome kütüphanesi
  • Çekilecek veri sayılarını ayarlayabilme
  • Yönetici menüsü
  • Ana sayfaya örnek veriler eklendi
  • Forum içerisindeki konuları listeleyebilme (Yeni)
  • Forum konu içeriklerini görebilme (Yeni)
  • Konuya ait yorum listesini görebilme (Yeni)
  • Konuya yorum ekleyebilme (Yeni)
  • Site istatistiklerini görebilme (Yeni)
  • Yorumlarda ve konularda, aşağı indikçe otomatik yükleme (Yeni)

Ekran görüntülerinde verdiğim; Menüden çalışmayan kısımları kaldırdım ( Mesajlar hariç ).
Yorum yazma özelliği öncelikli hedefimdi. Artık mobilden sorulara cevap yazmak daha kolay olacak.
Gelecek özellikler: Kendim için konu onaylama, çözüldü olarak işaretleme özelliği ve özel mesaj sistemi.
Sonraki aşamada diğer sayfalar için çalışma yapacağım. Bunlardan sonra ticari olarak isteyen site sahiplerine benzer uygulama geliştirebilirim.

Ekran Görüntüleri
DLE.NET.TR - Android Mobil Uygulaması (Yeni) DLE.NET.TR - Android Mobil Uygulaması (Yeni)
DLE.NET.TR - Android Mobil Uygulaması (Yeni) DLE.NET.TR - Android Mobil Uygulaması (Yeni)

Video Önizleme

İndir - Burası sürekli güncel kalacaktır. Güncelleme yaptığımda yorum olarak belirteceğim. Play Store'a eklenene kadar buradan indirebilirsiniz.
DLE.NET.TR Mobil - Google Play

Yorumlarınızı bekliyorum..

Ayrıca yaklaşık 1 aylık süre içinde okul nedeniyle baya yoğunluk yaşadım. Yarın yine bir periyod başlıyor.. Yaklaşık 10 gün sonra müsait olacağım.
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
3 779
MaRZoCHi 8 Mart 2018 14:02
Uygulama güncellendi -------------------- DLE.NET.TR Mobil uygulaması ile gönderildi.

--------------------
3 779
MaRZoCHi 11 Mayıs 2017 15:30
@Deli_Yazar, link mesajında sonunda var.
https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.com.mehmethanoglu.dlenettr

--------------------
0
Deli_Yazar 10 Mayıs 2017 13:06
Nasil indireyim?
3 779
MaRZoCHi 19 Ekim 2016 21:14
Uygulama güncellenmiştir.. PlayStore'dan indirebilirsiniz/güncelleyebilirsiniz.

--------------------
0
otomasyoncu7 16 Ekim 2016 13:06
@MaRZoCHi, Kolay Gelsin :)
3 779
MaRZoCHi 15 Ekim 2016 23:50
@otomasyoncu7, ekleyeceğim ;) Şuan bir mobil uygulama geliştiriyorum, sonrasında güncelleme yapacağım.

--------------------
0
otomasyoncu7 15 Ekim 2016 17:58
Forum'a en son eklenen 5 konunun listesi dle.net.tr nin web arayüzünde olduğu gibi uygulamanın en altında gözükse daha iyi olabilir diye düşünüyorum. Siteyi sürekli takip eden kişiler benim gibi foruma son eklenen konulara göz atıyor olabilir.
3 779
MaRZoCHi 14 Temmuz 2016 12:37
@Maccy, telefonda yorumları gösterme işlemi zor. Bazı bb kodlar geçerli olacak şekilde güncelleyeceğim.

--------------------
0
Maccy 14 Temmuz 2016 12:25
Güzel ama BBCODE\'ler dönüşmüyor.
--------------------
DLE.NET.TR Mobil uygulaması ile gönderildi.
0
lemaster 20 Haziran 2016 14:14
@MaRZoCHi, Sonunda kaliteli bir iş olacak. Sizin için küçük ama dle adına büyük bir adım. :) . Her dle kullanıcısının ihtiyacı olan bir şey.

Bide sizin rahatlığınız için ve site adminleri için her dle siteye uyumlu olması güzel olur.
3 779
MaRZoCHi 20 Haziran 2016 11:21
@lemaster, söylediklerinizi dikkate alacağım, teşekkürler. Makale ekleme ve düzenleme işlemi gerekli gerçekten.
İlk yapacağım bildirim olayı sonrasını açıklama olarak play de yazdım. Adım adım öğrenerek gidiyorum.

--------------------
0
lemaster 20 Haziran 2016 10:01
@MaRZoCHi, Yöneticiler için makale düzenleme, silme, makale ekleme ve kullanıcı düzenleme. kullanıcılar içinde makale ekleme. ama çok basit olacak şekilde. bide kayıt ola bilme özellikleride olursa 10 numara bir uygulma olur. Kendi sitemde kullanmak için ilk alıcı ben ola bilirim. :)

Kısacası hem yöneticilerin hemde kullanıcıların siteyle ilgili tüm konularda tarayıcıya ihtiyacı olmasın.

zahmetli ve büyük iş olduğu kadarda çok gerekli bir şey bence. DLE-yi bir adım öteye taşıyacak bir çalıma. satış konusunda sorun olacağını zann etmem. Rus siteleri üzerinden iyi bir satış elde de bilirisniz Mehmet bey. Dle.com.tr üzerinden de baya bir alıcı olur bence. Böyle bir uygulama bu işte başarı elde etmek isteyen her siteye hava su gibi gerekli bir şey.

Beklemedeyiz.
3 779
MaRZoCHi 18 Haziran 2016 00:34
@Furkan OTACI, teşekkürler.
@lemaster, diğer yaptığım değil de bu o hale gelecektir. Tekrar evdeyim 15 günlük zamanım var.
@HbY, :) Teşekkürler. 6 Sene oldu, tek dönemlik daha işim kaldı. 6,5 Yılda mezun olacağım inşallah.

Ayrıca Google Play'de yorum yazanlara da buradan teşekkür edeyim...

--------------------
0
HbY 17 Haziran 2016 23:45
güzel olmuş, gercekten bu site icin elinizden gelenin fazlasini yapiyorsunuz.. bu arada kac yildir takipcinizim bu okulunuz ne zaman bitecek en cok onu merak ediyorum :) saygılarimla
0
lemaster 16 Haziran 2016 23:46
Shopda yerini almasını sabırsızlıkla bekliyorum.
0
Furkan OTACI 14 Haziran 2016 15:22
Güzel olmuş elinize sağlık.
3 779
MaRZoCHi 13 Haziran 2016 17:47
Uygulama güncellendi. Google Play üzerinden indirebilirsiniz en güncel sürümü..

@RufiqCavadov, o biraz basit kalır gibi geliyor..

--------------------
0
RufiqCavadov 11 Haziran 2016 01:17
Ben de indirdim kurdum gayet hoş ve başarılı olmuş ama hoşuma gitmeyen icon oldu.

Böyle olsaydı güzel olurdu.

0
CepTiM 10 Haziran 2016 23:05
indirdim kurdum gayet hoş ve başarılı olmuş kardeşim ...
3 779
MaRZoCHi 10 Haziran 2016 22:36
@marika, yorum için teşekkürler :)
--------------------

--------------------
0
marika 10 Haziran 2016 22:21
Elinize saglik cok hos olmus (uygulamadan ekledim bu postu)
--------------------
3 779
MaRZoCHi 10 Haziran 2016 09:32
@bolubeyi46, Teşekkürler yorumunuz için.
Hata için bakıyorum.

--------------------
0
bolubeyi46 10 Haziran 2016 09:04
Hocam ellerinize sağlık çok hoş ve kullanışlı bir uygulama olmuş, yeni bile olsa gayet başarılı.
Telefona kurup denedigimde giriş yaparken bir kere yanlış girersen şifreyi yada email giriş yap butonu tekrar denediginde çalışmıyor, ben giriş yapamadım 'not value for data' hatası verdi.
Başarılarınızın devamını dilerim.
deneme bonusu veren siteler