» » » » Pagespeed Puanımı Yükseltmek

Pagespeed Puanımı Yükseltmek

teknopat
teknopat 26-09-2016, 03:44
Merhabalar birkaç sorum olacak;

Bir kaç konuda css ve js dosyalarının nasıl sıkıştırılacağı anlatılmış.Ben çok bişi anlamadım.(Nerelerde işlem yapmam lazım neyi silip yerine yazmam lazım anlamadım)

Dle yönetim sisteminde gzip , js dosyalarını gzip ile sıkıştır özelliği aktif.

Google speed testin bana önerdikleri;
Resimleri optimize edin
Sıkıştırmayı etkinleştirin
Tarayıcı önbellekleme özelliğinden yararlanın

Bu saydıkları zaten DLE nin özelliklerinde var neden yüzde 50 veriyor anlamıyorum.Ekstra neler yapabilirim teşekkür ederim şimdiden.
Çözüldü İşleme Alındı Bekliyor Çözülemedi
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
0
tmr_026 29 Mart 2018 18:53
Alıntı: MaRZoCHi
Bu işlem için hizmet kısmını oluşturuyordum ancak bitiremedim. Optimizasyon Hizmetleri
Ayrıntısal olarak birçok konu var, isterseniz ücretli olarak yapabilirim.

Hocam ben kendi sitem icin ucretli destek almak istiyorum bu konu ile ilgili olarak. 

3 779
MaRZoCHi 26 Eylül 2016 22:28
@teknopat, bir çok parametre var pagespeed için. Bir kısmı açıklanıyor fakat yüzeysel. Çözmek için ekstra bilgi gerekiyor. Her sisteme göre de değişen bir durum..

--------------------
0
teknopat 26 Eylül 2016 17:06
Şuanlık bilgi sahibi olmak için sordum. Programı satın almayı düşünüyorum bakmıştım detaylarına fakat kafama takılan sitede şuanda resim yok ve açılış hızı yuzde 73 düzeylerinde.Normal mi sizce bu.Normalde 50'ydi bir kaç sıkıştırma yaptıktan sonra 73 e cıktı fakat dediğim gibi site bomboş.
3 779
MaRZoCHi 26 Eylül 2016 12:59
Bu işlem için hizmet kısmını oluşturuyordum ancak bitiremedim. Optimizasyon Hizmetleri
Ayrıntısal olarak birçok konu var, isterseniz ücretli olarak yapabilirim.

--------------------
deneme bonusu veren siteler