» » » » DLE için sunucuda kurulu olması gereken modül vs.

DLE için sunucuda kurulu olması gereken modül vs.

Özkan
Özkan 3-07-2016, 03:19
Merhaba arkadaşlar;

DLE (Datalife Engine) script'i sorunsuz vaziyette sunucuda kullanabilmek için hangi eklentilerin yüklenmesi lazım?
Yeni Dedicate sunucu aldım. O sunucuyu ona göre yapılandırmak istiyorum. DLE de bazı fonksiyonların çalışmamasından ötürü sıkıldım artık!
Örneğin;

Veritabanı Ayarları - Sitede Önbellekleme Yapmaya İzin Ver: Açık (pagespeedtest hep önbellekleme yap diyor!)
Veritabanı Ayarları - Gzip Sıkıştırmasını Etkinleştir: Açık (pagespeedtest hep Gzip etkinleştir diyor! ayrıca aşağı doğru açılan menüler aktif iken açılmıyor.)
Veritabanı Ayarları - JS dosyaları Gzip İle sıkıştır: Açık (Admin Panel'de butonlar kitleniyor.)
Vs.

Sizden ricam dedicate sunucuyu DLE ye göre nasıl yapılandırmalıyım.
Bilgisi olan arkadaş yazarsa bana ve diğer arkadaşlarda fikir sahibi olacaktır.
Teşekkürler
Çözüldü İşleme Alındı Bekliyor Çözülemedi
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
0
mondschein 7 Eylül 2016 17:13
@Özkan,
hocam bu konuda pek profesyonel değilim. kendime yetecek kadar biliyorum temel yani. 2 yıldır ucretsiz panel kullanıyorum. vestacp ve webuzo. hiç sorun yasamadım. webuzo firması cpanel vs için otomatik kurulum scriptleri vs üreten firma. sorun olacagını sanmam. tabi yine de tercih sizin.

Dediğiniz gibi böyle bir konu açarsam arkadaşlar da faydalanır. en kısa zamanda ekleyeceğim.
0
Özkan 7 Eylül 2016 16:23
@mondschein, kardeşim ilgin için teşekkürler. Evet Cpanel lisans masrafım var. Fakat her ay ödememek için cpanel lisans almıyorum. Cpanel de işim olunca o zaman alıyorum. Ücretsiz panellerden haberim var. Fakat hiç kimse tavsiye etmedi. Diğer panellerde açık varmış. Çabuk hacklendiğini belirttiler. Tercihimi bu sebeplerden ötürü CPANEL den kullandım. İyi niyetiniz için teşekkürler. Fakat bu kurulum işini yapabiliyorsanız, buraya detaylı bir konu açıp paylaşırsanız diğer arkadaşlarda yararlanmış olur. Sizce de güzel olmaz mı?
0
mondschein 7 Eylül 2016 14:33
@Özkan, isterseniz ücretsiz bir panel kurup yapılandırabilirim. cpanel lisans masrafınız da olmaz.
0
Özkan 7 Eylül 2016 13:33
@blizzard3, arkadaşım benim sitelerimin çoğu DLE Script. Sitemin bir tanesi hit aldı. %25 cpu izni veren çık dedi. %40 cpu izni verene girdim oda çık dedi. Sitelerimin kapanmaması için bende VDS kiraladım. 2 Gerçek CPU, 2 Sanal CPU olarak.
Bende eskiden sitelerimi barındırdığım Reseller Firmasına rica ettim. Sağolsun ücretsiz olarak Centos ve Cpanel'i kurdu. Modrewrite ve Memcache modülünüde kurdu. Birde ince ayar çekti. Sitelerim şuanda gayet iyi durumda çalışıyor. Fakat yeni VDS'yi alıp kendim tekrar yapılandıramam. :(
3 779
MaRZoCHi 4 Temmuz 2016 03:19
Gerekenler için kurulum sayfasında yazıyor. DLE özel olarak bir eklentiye ihtiyaç duymuyor.
Ancak kullanılan apache modülleri sürümlere bağlı olarak uyumsuzluk oluşturabilir.

--------------------
0
blizzard3 4 Temmuz 2016 02:28
sunuda sölemek istiyorum data life engine decicated kurulcak bir sistem deyil yani forum siteleri gibi devasa bi sistem deyil bence hiç gerek yok
0
mondschein 3 Temmuz 2016 17:52
vps, vds ve sunucuya bir yönetim paneli kurulmalı ( cpanel, plesk gibi ) zaten bunlar kurulunca otomatik gerekli her sey kurulu oluyor. Dle extra bir eklenti istemiyor.
0
blizzard3 3 Temmuz 2016 17:20
Data life engine icin herhangi bir eklenti kurmana gerek yok eklentiler zaten tehlikeli olabiliyor sitede ciddi aciklar cikarabiliyor
deneme bonusu veren siteler