» » » » Lisansız dle ile sitemiz vardı godaddy siteyi kapattı

Lisansız dle ile sitemiz vardı godaddy siteyi kapattı

zyber
zyber 22-03-2016, 22:58
lisansız dle ile sitemiz vardı godaddy siteyi kapattı.
Başın böyle bir durum gelen var mı?
Bu durumda ne yapacağız?
Lisans alırız sorun değil ancak nerden nasıl alınır konusunda bir bilgimiz yok.
Malum siteleri rusça...
Çözüldü İşleme Alındı Bekliyor Çözülemedi
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
0
Emre 24 Mart 2016 12:50
@zyber, hocam nulled kullanıyorsun diye söyledim konular yanlış yerlere çekilmeye başladı sanırım. Projene olduğun yerden devam edersin, Maddi sıkıntın kalmadığı zaman da WordPress'den çıkıp, DLE lisanslı sürümün ile devam edersin diye söyledim.

@MaRZoCHi, hocam yukarıda da izah ettiğim gibi, Nulled kullanıyor diye ben sadece bu şekilde bir öneride bulundum.
3 779
MaRZoCHi 23 Mart 2016 17:36
@zyber, dosyalarda düzenleme yapılsın değil. İllegal dosya olarak belirtilmiş..
OpenSearch o kadar önemli bir husus değil. Komple kaldırmayı düşünüyorum sitelerimden. Google de ne olduğu ile ilgili araştırma yaparsanız nasıl düzenlemeniz gerektiği bilgisine ulaşırsınız.

--------------------
0
mondschein 23 Mart 2016 17:15
Geçmiş olsun Ahmet abi. Bekliyoruz sitenin açılmasını malum sınav haftası.
0
zyber 23 Mart 2016 15:56
@MaRZoCHi, Teşekkür ederim.
Gelen mailde godaddy'e
/engine/engine.php
/engine/ajax/addcomments.php
/engine/classes/js/dle_js.js
/engine/opensearch.php
bu dizindeki dosyalarla ilgili bildirimde bulunup bu dosyalarda gerekli değişiklikleri yapsınlar demişler...
Hele de https://dle.net.tr/engine/classes/js/dle_js.js bu javascript dosyasında istedikleri nedir anlamadım.
Bu konuda bir fikrin var mı?
Diğer dosyalarda
https://dle.net.tr/engine/engine.php
ve
https://dle.net.tr/engine/ajax/addcomments.php
görünen sadece "Hacking attempt!" var. Burada ne istiyorlar ki?

Burada merak ettiğim şu
sizin opensearch.php e baktım
https://dle.net.tr/engine/opensearch.php
aynen bu şekilde mi olacak yoksa
yoksa bu alttaki kısımlara biz kendi site bilgileimizi ve mail adresimi zi mi yazacağız?
<ShortName>DataLife Engine</ShortName>
<Description>DataLife Engine Arama</Description><Contact>info@dle.net.tr</Contact>
3 779
MaRZoCHi 23 Mart 2016 13:16
@zyber, paypal kestiği parayı geri yatırır. Lisansınız hayırlı olsun.
Buradan dle_101_orjinal paketi indiriniz. Sadece Türkçe tema ve dil dosyaları dahil edilmiş pakettir. Key girmeniz gereken alan mevcuttur.

--------------------
0
zyber 23 Mart 2016 12:36
@MaRZoCHi,
teşekkürler lisansı gece paypal hesabımı aktif ederek ruble üzerinden aldım 170 tl civarı ama paypal 179 tl dedi bende aldım 79$ vermektense...
1 $ da kart tanımlayınca paypal kesti...
olsun iyi oldu bu şekilde...
sanırım lisansı domaine kaydetmek için install.php ile sunucuda kurup admine ilk girildiğinde lisans key i isteyen sayfa çıkıyor ve buraya key girince sitedeki üyelik sayfanda o domainle script lisanslanmış oluyor.
ben gece localserver da kurmuştum lisans domaini kısmında localhost yazıyordu burayı sildim ama siteyi godaddy kapattığı için kurulum yapamadım. Bu durumu godaddye yazdım ilgililer... ancak dle-news.ru nun support hizmetinede yazdım onlar domaini kendileri yazıverdiler...
şimdi legacy ile ilgili mail adresine gerekli bilgilendirme yapıp sitenin açılmasını bekliyorum.
mahkemeye verme vb. yok...
ben kodlarda dle-news.ru ya giden tüm kodları ve linkleri imageleri temizlemiştim siteyi şikayet olmadıysa nsıl ulaştılar bilmiyorum. Gerçi sitenin hiti oldukça yüksek...
bir sorunuda sayenizde kolayca hallettik.
ilgileriniz için teşekkürler.
gelişmeler olursa buradan yazarım inş.
3 779
MaRZoCHi 23 Mart 2016 12:19
@zyber, fiyat farkı nedendir bilmiyorum. İlk belirlendiğinde çok yakındı Ruble ve USD değerleri. Malum ekonomik farklılıklar...
Alınabiliyorsa Ruble olarak alabilirsiniz. Herhangi bir fark yok İngilizce siteden almak ile Rusça siteden almak arasında. Ayrıca her kur üzerinden alış veriş yapılamıyor. Bankanın izin verdikleri ile yapılabilir sadece. Tabi paypal işin içine girince onunda uyguladığı engeller mevcut. Paypalda paranızı ruble ye dönüştürseniz bile aynı ülkede olmadığınız için kart tan çekmeden aktarım yapamıyorsunuz.
--
Siteden destek almayacaksanız Extended lisansa gerek olduğunu düşünmüyorum. Basic lisans yeterli olacaktır.
Ben de düzenlemeler yapıyorum bunlar sorun değil. Sadece copyright kaldırma yetkisi yok.
Lisans Bilgileri
--
Lisans aldığınızda bir yıl içinde siteden her sürümü indirebilirsiniz. 1 yıl sonra ekstra ~120TL vererek lisansı genişletip yeni sürümleri almaya devam edebilirsiniz.

@Emre, DLE'den WP'ye bu sorun yüzünden geçmek çok saçma.

--------------------
0
zyber 23 Mart 2016 01:23
@Emre, ne alaka?
WordPress kendi alanında iyidir ancak bizim 5 yıldan beri binlerce içerik ve aylık 500GB bant genişliği harcayan kurulu bir sistemimiz var. Bunu bir anda bırakamayız bırakmayızda çünkü dle kodlarını oynamak ya da istediğin şekle çevirmek daha basit ve sistem çok daha hızlı çalışıyor kaynakları daha az tüketiyor...

Para konusuna gelince böyle bir ezikliğimizin olmadığını düşünüyorum 1$ 3 TL ediyor olabilir olsun ben avrupaya ya da herhangi bir ülkeye gittiğimde onlardan daha iyi bir hayat sürdüğümü ve harcadığımı her zaman görüyorum. Bunun konuşma yeri burası depğil sanki...

@MaRZoCHi,
merak ettiğim diğer bir konuda şu
ben dle kodlarını istediğim gibi kafama göre yeniden yazıyor ve ona göre düzenliyorum. Örneğin onların üye sayfası/ üye formu yerine kendi kodlarımla kendi üyelik formumu oluşturuyor ve işlem yapıyorum. Veritabanına başka alanlar ekliyor bunlara göre işlemler yapıyorum.

Genişletilmiş lisansta alsam bu hakkı sanırım vermiyorlar diye hatırlıyorum bu konuda tecrübe ve görüşlerin nelerdir.
0
Emre 23 Mart 2016 01:02
@zyber, Türkiyedesin. Türk parası değil, gavur parası değerli bu ülkede. Bence sen şimdilik WordPress ile devam et.
0
zyber 23 Mart 2016 00:55
@MaRZoCHi,
ruble olarak alayım dedim 3990 ruble 170 tl civarı yapıyordu ancak karttan çekmedi hata verdi nedense...
ingilizce diliyle satın alma sayfasından devam ettim bu defa paypaldan ödeme yapayım dedim 79$ dan işlem yaptı yaklaşık 236 tl fiyat çıkarttı. neden bu kadar fark var ki?
0
zyber 23 Mart 2016 00:34
@Emre, @MaRZoCHi, Teşekkürler.
Lisans 170 TL bir şey sorun değil alırız.
Bence bu paraya değer. Şuana kadar almayışımızın sebebi tam olarak neyi nereden alacağımızı bilmeyişimiz ve dle kullananların büyük bir kısmı lisansız olduğu için almamıştık.
0
Emre 23 Mart 2016 00:26
@zyber, bence artık DLE'yi Nulled kullanmaktansa; WordPress'e geçmen gerekiyor :) (bu sana bir tavsiye)
3 779
MaRZoCHi 23 Mart 2016 00:19
@zyber, sanırım lisans almanız durumunda sorun çözülecektir. Lisans aldıktan sonra bunu bildirin yine de. Hosting sahibiniz için bildirim yapmalarını isteyin... Hatta legacy@dle-news.ru adresine İngilizce mail yazarak sorabilirsiniz..

Yazıdaki bilgilere göre dle.net.tr lisanslı olsa bile dağıtım yaptığımız için aynı durum ile karşı karşıya kalabiliriz.. Ama sorun değil "Türkçe yama" olarak devam edebiliriz.

--------------------
0
zyber 23 Mart 2016 00:03
@MaRZoCHi, Teşekkür ederim.
Şu şekilde bir e-posta geldi ama bizim dikkatimizi çekmemiş.
Benim merak ettiğim lisansı almak sorunu çözecek mi yoksa hukuki işlemler vb. başlatıyorlar mı? Bu konuda pek bilgim yok.

E-posta şu şekilde
.... Silindi ....
3 779
MaRZoCHi 22 Mart 2016 23:27
Böyle bir durum benim başıma gelmedi. Dle.net.tr lisanslı bir site. Diğer sitelerimiz ise kendimizin sayılabilecek bir sunucuda.
Direkt olarak siteyi kapatacaklarını sanmıyorum... Sitenizin admin@siteniz.com hesabına mail atmışlardır kesinlikle. O mailde belirtildiği süreç sonunda işlem yaptırmışlardır.
Artık dil konusunun problem olacağını pek sanmıyorum. Malum translate sistemleri ile istenilen dilde kullanılabiliyor. Ayrıca dle-news.com adında Resmi İngilizce siteleri mevcut.
Bunun yanında sitede hangi lisansı satın almak gerekli konusunda da bir açıklama mevcut. Yorumlar ile birlikte okursanız yardımı olacaktır.
//blog.dle.net.tr/609-paypal-ile-dle-satin-alma-islemi.html

--------------------
deneme bonusu veren siteler